Loading

ŞEHRİMİZ


Karadenizin En Güzel Noktalarından..

Ordu

Doğanın, yeşilin ve mavinin sizleri kucakladığı Ordu ilimiz birbirinden güzel yaylaları, dereleri, tarihi dokusu, koyları, plajları, eşsiz lezzetleri, yemyeşil fındık bahçeleri ve muhteşem doğasının bizlere sağladığı doğa sporları olanaklarıyla sizleri bekliyor..


Balıktaşı Hotel Ordu

Perşembe Yaylası

Ordu'nun Aybastı ilçesine 17 kilometre uzaklıkta bulunan bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, yaz mevsiminde yeşile bürünen doğası ve birbirinden ilginç menderesleriyle sizleri bekliyor

Hoynat Adası

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı olan ada Ramazan köyü sınırları içerisinde Hoynat Tünelinin yanındadır. Eski zamanlarda gemiciler depo ve sığınak olarak kullanmışlardır. Üzerinde küçük surlar ve su kalıntıları bulunur.

Ohtamış Şelalesi

Ulubey İlçesine 20 km, Ordu’ya 38 km uzaklıkta Ulubey ilçesi, Ohtamış Köyünde bulunan şelale, Karadeniz’in en büyük şelalesidir. 30 metre yükseklikten 90 derecelik bir eğim ile dökülmektedir.

Yason Burnu

Perşembe ilçe merkezine 15, il merkezine 28 km. mesafede Çaytepe köyü sınırları içindedir.Perşembe ilçesinin 15 km. batısında, Çaytepe köyü sınırları içindedir. 1. derece arkeolojik, 2.derece doğal SİT alanıdır.

Doğal güzelliği görülmeye değerdir. Samsun-Ordu karayolu üzerinde deniz kenarında olması, 1869 yılında yapılan kilisenin onarılarak ziyarete açılması ve aslına uygun çevre düzenlemesi ile turizm cazibe merkezi haline getirilmiştir. Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise bulunan tek yarımada burasıdır. Güneşin doğuşu ve batışı yaz aylarında çıplak gözle izlenebilir. Yarımada üzerinde ve yakın çevresinde sahil boyunca piknik alanları, yeme içme yerleri mevcuttur. Otoparkı vardır. Türk mutfağı ve geleneksel Karadeniz mutfağını bu alanlarda bulmanız mümkündür. Yabancı turistler; özellikle de hıristiyanlar içingörülmesi gereken önemli bir mabet olan kilise ve üzerinde bulunduğu yarımada Ordu ilinin en çok ilgi çeken yerleri arasındadır.

Yason Burnu Yarımadası Altınpost Efsanesi'nin (Arganot Efsanesi) geçtiği yer'dir.